2705MSPMen's Singles (Qual Groups)
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 1                             Details of group 1
1  PLATONOV Pavel  BLR    4-0 4-2
 BU SHULAYBI Abdulaziz  KSA    0-4 2-4
 URSU Vladislav  MDA    2-4 4-2

Group 2                             Details of group 2
2  SALEH Ahmed  EGY    4-0 4-0
 LOCKWARD Mariano  DOM    0-4 4-3
 NAUMI Alex  FIN    0-4 3-4

Group 3                             Details of group 3
3  LASHIN El-Sayed  EGY    4-0 4-0
 RIOFRIO Emiliano  ECU    0-4 4-0
 O'CONNELL Daniel  WAL    0-4 0-4

Group 4                             Details of group 4
4  PLETEA Cristian  ROU    1-4 4-0
 OMOTAYO Olajide  NGR    4-1 4-0
 BAJADA Daniel  MLT    0-4 0-4

Group 5                             Details of group 5
5  SIRUCEK Pavel  CZE    4-0 4-1
 CHOWDHURY Manash  BAN    0-4 0-4
 NEGARA Muhammad  INA    1-4 4-0

Group 6                             Details of group 6
6  SUN Chia-Hung  TPE    4-0 4-0
 MEDJUGORAC Marko  CAN    0-4 4-1
 TODOROV Stefan  BUL    0-4 1-4

Group 7                             Details of group 7
7  LAMBIET Florent  BEL    4-1 4-0
 LORENZOTTI Gonzalo  URU    1-4 0-4
 KUMAR Nikhil  USA    0-4 4-0

Group 8                             Details of group 8
8  KOJIC Frane  CRO    4-1 4-1
 SKUCAS Matas  LTU    1-4 4-3
 CHINBAT Erdenebayar  MGL    1-4 3-4

Group 9                             Details of group 9
9  SEREDA Peter  SVK    4-3 4-0
 WAERSTAD Marcus  NOR    3-4 4-2
 SOW Hamidou  SEN    0-4 2-4

Group 10                             Details of group 10
10  EL-BEIALI Mohamed  EGY    4-0 4-0
 GALVEZ Samuel  DOM    0-4 4-WO
 EVANS Callum  WAL    0-4 WO-4

Group 11                             Details of group 11
11  POLANSKY Tomas  CZE    4-1 4-0
 KARALI Naim  ALG    1-4 4-0
 AL-MALKI Nawaf  QAT    0-4 0-4

Group 12                             Details of group 12
12  NG Pak Nam  HKG    4-0 4-0
 RANASINGHA Imesh  SRI    0-4 1-4
 ALI Kanate  CIV    0-4 4-1

Group 13                             Details of group 13
13  TANVIRIYAVECHAKUL Padasak  THA    4-0 4-1
 TIO Nicholas  USA    0-4 4-0
 OBA Oba Kizito  CIV    1-4 0-4

Group 14                             Details of group 14
14  LAKATOS Tamas  HUN    4-0 4-0
 MAMIA Thameur  TUN    0-4 1-4
 WAHID Habibie  INA    0-4 4-1

Group 15                             Details of group 15
15  JOUTI Eric  BRA    4-1 4-0
 AHMEDOV Rashid  TKM    1-4 2-4
 LAWAL Abiodun  CGO    0-4 4-2

Group 16                             Details of group 16
16  RECH DALDOSSO Marco  ITA    4-1 4-0
 MEDINA Jan  VEN    1-4 3-4
 MORA Yohan  CUB    0-4 4-3

Group 17                             Details of group 17
17  SZUDI Adam  HUN    4-1 4-0
 CHODRI Kunal  USA    1-4 4-0
 PHATHAPHONE Thavisack  LAO    0-4 0-4

Group 18                             Details of group 18
18  ALLEGRO Martin  BEL    4-0 4-0
 AVI-TAL Omer  PAN    0-4 4-0
 GENDRON Hugo  PYF    0-4 0-4

Group 19                             Details of group 19
19  KENJAEV Zokhid  UZB    4-2 4-0
 BEN YAHIA Kerem  TUN    2-4 4-0
 SAMMUT Jurgen  MLT    0-4 0-4

Group 20                             Details of group 20
20  AGUIRRE Marcelo  PAR    4-0 4-WO
 LAKSHITHA Milinda  SRI    0-4 4-WO
 MOHAMMADIAN Hussain  AFG    WO-4 WO-4

Group 21                             Details of group 21
21  MINO Alberto  ECU    4-1 4-0
 ABDULWAHHAB Mohammed  QAT    1-4 4-0
 TAPIA Dorjan  ALB    0-4 0-4

Group 22                             Details of group 22
22  CHEW Zhe Yu Clarence  SGP    4-0 4-WO
 BILLAH Mahbub  BAN    0-4 4-WO
 HUSSAIN POOR Behrooz  AFG    WO-4 WO-4

Group 23                             Details of group 23
23  ISHIY Vitor  BRA    4-1 4-0
 REINHOLDS Arturs  LAT    1-4 2-4
 CORREA Cecilio  VEN    0-4 4-2

Group 24                             Details of group 24
24  LEVENKO Andreas  AUT    4-0 4-0
 BATKHISHIG Bilegt  MGL    0-4 4-0
 IDRIS El Mutasim  SUD    0-4 0-4

Group 25                             Details of group 25
25  KOZUL Deni  SLO    4-0 4-0
 MAGUIRE Gavin  IRL    0-4 4-0
 CORTEZ Luis  PAN    0-4 0-4

Group 26                             Details of group 26
26  AFANADOR Brian  PUR    4-0 4-WO
 SIMON Mathan  ISR    0-4 4-WO
 KAMARA Ibrahim  SLE    WO-4 WO-4

Group 27                             Details of group 27
27  TROMER Laurens  NED    4-1 4-0
 CHANG Hoi Wa  MAC    1-4 4-0
 ELIA Iosif  CYP    0-4 0-4

Group 28                             Details of group 28
28  MCBEATH David  ENG    1-4 4-WO
 NGUYEN Anh Tu  VIE    4-1 4-WO
 BAKHTIYARI Mustafa  AFG    WO-4 WO-4

Group 29                             Details of group 29
29  ALTO Gaston  ARG    3-4 4-1
 POH Shao Feng Ethan  SGP    4-3 4-0
 BELROSE Ocean  PYF    1-4 0-4

Group 30                             Details of group 30
30  ZIBRAT Jan  SLO    0-4 4-0
 AHMADIAN Amin  IRI    4-0 4-0
 JARGALSAIKHAN Munkhzorig  MGL    0-4 0-4

Group 31                             Details of group 31
31  ECSEKI Nandor  HUN    4-2 4-0
 LINDHOLM Eskil  NOR    2-4 4-1
 MARTINEZ Livan  CUB    0-4 1-4

Group 32                             Details of group 32
32  OLIVARES Felipe  CHI    4-0 4-0
 RANJANA Chalitha  SRI    0-4 4-2
 DOUFESH Husam  PLE    0-4 2-4

Group 33                             Details of group 33
33  NOROOZI Afshin  IRI    4-2 4-0
 ZHOLUDEV Denis  KAZ    2-4 4-1
 TESHABOEV Kutbidillo  UZB    0-4 1-4

Group 34                             Details of group 34
34  KHANIN Aliaksandr  BLR    4-0 4-0
 STANKEVICIUS Medardas  LTU    0-4 1-4
 KELBUGANOV Timur  KAZ    0-4 4-1

Group 35                             Details of group 35
35  JHA Kanak  USA    4-2 4-0
 MCCREERY Paul  IRL    2-4 4-0
 MOSANGSINH Sonpasith  LAO    0-4 0-4

Group 36                             Details of group 36
36  NAGY Krisztian  HUN    4-1 4-0
 PASSARA Pattaratorn  THA    1-4 4-0
 RADULOVIC Filip  MNE    0-4 0-4

Group 37                             Details of group 37
37  BEN ARI Omri  ISR    4-1 4-0
 HAZIN Jeremy  CAN    1-4 0-4
 KARTUZOVS Olegs  LAT    0-4 4-0

Group 38                             Details of group 38
38  CREPULJA Bojan  SRB    4-2 4-0
 WANG Chenxi  AZE    2-4 4-WO
 AL-MANDHARI Haitham  OMA    0-4 WO-4

Group 39                             Details of group 39
39  RASMUSSEN Tobias  DEN    2-4 4-0
 GALVANO Nicolas  ARG    4-2 4-0
 SHAYMANOV Didar  TKM    0-4 0-4

Group 40                             Details of group 40
40  LIND Anders  DEN    4-0 4-0
 PUTUNTICA Andrei  MDA    0-4 4-0
 CORBIN Anthony  TTO    0-4 0-4

Group 41                             Details of group 41
41  CIFUENTES Horacio  ARG    2-4 4-WO
 MLADENOVIC Luka  LUX    4-2 4-WO
 JAMES Isaac  SLE    WO-4 WO-4

Group 42                             Details of group 42
42  MENGE Gencay  TUR    4-0 4-0
 KHEROUF Sami  ALG    0-4 4-0
 MAKOLLI Milot  KOS    0-4 0-4

Group 43                             Details of group 43
43  NOVOTA Samuel  SVK    4-0 4-0
 HOWIESON Craig  SCO    0-4 4-0
 MALLA Amar  NEP    0-4 0-4

Group 44                             Details of group 44
44  RUMGAY Gavin  SCO    4-2 4-0
 BHAGWANI Deepash  INA    2-4 4-0
 REMATA Sherwin  PHI    0-4 0-4

Group 45                             Details of group 45
45  SGOUROPOULOS Ioannis  GRE    4-1 4-0
 YIGENLER Abdullah  TUR    1-4 4-0
 FAHES Ghaleb  LBN    0-4 0-4

Group 46                             Details of group 46
46  GOMEZ Gustavo  CHI    4-1 4-WO
 HU Heming  AUS    1-4 4-0
 DE LEON Jose  PAN    WO-4 0-4

Group 47                             Details of group 47
47  POWELL David  AUS    1-4 4-1 4-2
 ULUCAK Batuhan  TUR    4-1 4-0 3-4
 BALDACCHINO Edward  MLT    1-4 0-4 1-4
 NAYRE Jann Mari  PHI    2-4 4-3 4-1

Group 48                             Details of group 48
48  BADOWSKI Marek  POL    2-4 4-0 4-0
 GLOD Eric  LUX    4-2 4-0 4-0
 HETHERINGTON Matthew  NZL    0-4 0-4 4-2
 KOLA Andi  ALB    0-4 0-4 2-4

Group 49                             Details of group 49
49  LIN Yun-Ju  TPE    4-0 4-0 4-0
 HAIQAL Muhamad Ashraf  MAS    0-4 4-0 4-1
 AHMEDOV Ravil  TKM    0-4 0-4 4-0
 PARAG Masud Rana  BAN    0-4 1-4 0-4

Group 50                             Details of group 50
50  OOSTWOUDER Ewout  NED    3-4 4-0 4-1
 LEONG Chee Feng  MAS    4-3 4-0 4-0
 CORDERO Camilo  GUA    0-4 0-4 2-4
 ARCE Damian  MEX    1-4 0-4 4-2

Group 51                             Details of group 51
51  WISUTMAYTHANGKOON Supanut  THA    4-1 4-0 4-0
 SMIRNOV Aleksandr  EST    1-4 4-0 4-WO
 HOTAN Kenji  PYF    0-4 0-4 4-1
 ALRAISI Asad  OMA    0-4 WO-4 1-4

Group 52                             Details of group 52
52  KRASTEV Petyo  BUL    4-0 4-0 4-0
 TIRSELT Mounaim  MAR    0-4 WO-4 WO-4
 DALGLEISH Colin  SCO    0-4 4-WO 4-1
 ADEMAJ Rrahman  KOS    0-4 4-WO 1-4

Group 53                             Details of group 53
53  PANG Xue Jie  SGP    4-2 4-0 4-0
 SANTOS Emil  DOM    2-4 4-0 4-0
 ALBASHAR Ahmad  PLE    0-4 0-4 2-4
 JASAROVIC Alan  MNE    0-4 0-4 4-2

Group 54                             Details of group 54
54  GUNDUZ Ibrahim  TUR    4-0 4-1 4-0
 SHAMRUK Gleb  BLR    0-4 4-1 4-2
 PINO Jonathan  VEN    1-4 1-4 4-1
 GUTIERREZ Allan  GUA    0-4 2-4 1-4

Group 55                             Details of group 55
55  GONZALEZ Daniel  PUR    4-3 4-0 4-0
 ALEXANDROV Teodor  BUL    3-4 4-0 4-0
 GOTHE Shiva  NEP    0-4 0-4 4-0
 KOUADJO Yann Emmanuel  CIV    0-4 0-4 0-4

Group 56                             Details of group 56
56  SIDORENKO Vladimir  RUS    4-3 4-0 4-0
 LAMADRID Juan  CHI    3-4 4-2 4-1
 ST LOUIS Dexter  TTO    0-4 2-4 4-3
 VILLA Ricardo  MEX    0-4 1-4 3-4

Group 57                             Details of group 57
57  NIELSEN Claus  DEN    1-4 1-4 4-0
 UDRA Alfredas  LTU    4-1 1-4 4-1
 RINIOTIS Anastasios  GRE    4-1 4-1 4-1
 ALLAHVERDIYEV Vazir  AZE    0-4 1-4 1-4

Group 58                             Details of group 58
58  IDOWU Saheed  CGO    2-4 4-2 1-4
 TORANZOS Alejandro  PAR    4-2 4-0 4-0
 TOMLINSON Simon  JAM    2-4 0-4 0-4
 HAMIE Mohamad  LBN    4-1 0-4 4-0

Group 59                             Details of group 59
59  DINH Quang Linh  VIE    4-3 2-4 4-WO
 TOWNSEND Kane  AUS    3-4 4-3 4-WO
 CHEONG Chi Cheng  MAC    4-2 3-4 4-WO
 KAI-TONGI Prince  SLE    WO-4 WO-4 WO-4

Group 60                             Details of group 60
60  AL-ABBAD Abdulaziz  KSA    4-0 4-0 3-4
 RODRIGUEZ Diego  PER    0-4 4-0 0-4
 SALAH Mohamed  SUD    0-4 0-4 1-4
 PEREIRA Andy  CUB    4-3 4-0 4-1

Group 61                             Details of group 61
61  ONAOLAPO Ojo  NGR    0-4 4-0 4-0
 GOMMERS Rajko  NED    4-0 4-0 4-0
 MOUMJOGHLIAN Avo  LBN    0-4 0-4 4-0
 SAVVA Christos  CYP    0-4 0-4 0-4

Group 62                             Details of group 62
62  CARVALHO Diogo  POR    4-2 4-0 4-0
 VAINULA Vallot  EST    2-4 4-0 4-0
 GONZALES Richard  PHI    0-4 0-4 4-0
 FAISAL Ali Sajjad  PAK    0-4 0-4 0-4

Group 63                             Details of group 63
63  YANG Xinyu  AZE    4-2 4-2 4-0
 ALKHADRAWI Ali  KSA    2-4 4-1 4-1
 HO Bryan  CAN    2-4 1-4 4-2
 SULTONOV Islombek  UZB    0-4 1-4 2-4

Group 64                             Details of group 64
64  FUCEC Luka  CRO    3-4 4-2 0-4
 WEBER Lionel  SUI    4-3 4-0 4-2
 WATSON Kane  JAM    2-4 0-4 0-4
 TAUBER Michael  ISR    4-0 2-4 4-0