Today's Matches2721

 
17/3 09:30 T1 U21 Women's Singles

16

TRIGOLOS Daria BLR

vs

LOYEN Eline BEL
TRIGOLOS Daria
3-1
17/3 09:30 T2 U21 Women's Singles

16

DIAZ Adriana PUR

vs

KAZANTSEVA Kristina RUS
DIAZ Adriana
3-1
17/3 09:30 T3 U21 Women's Singles

16

LUNG Lisa BEL

vs

KATO Kyoka JPN
KATO Kyoka
0-3
17/3 09:30 T4 U21 Women's Singles

16

SHIOMI Maki JPN

vs

BOGDANOVA Nadezhda BLR
SHIOMI Maki
3-0
17/3 09:30 T5 U21 Women's Singles

16

GUSEVA Ekaterina RUS

vs

CHASSELIN Pauline FRA
GUSEVA Ekaterina
3-2
17/3 09:30 T6 U21 Women's Singles

16

BRATEYKO Solomiya UKR

vs

SHIBATA Saki JPN
SHIBATA Saki
0-3
17/3 09:30 T7 U21 Women's Singles

16

LIN Po-Hsuan TPE

vs

LIN Chia-Hsuan TPE
LIN Chia-Hsuan
2-3
17/3 09:30 T8 U21 Women's Singles

16

BAJOR Natalia POL

vs

SHCHERBATYKH Valeria RUS
SHCHERBATYKH Valeria
0-3
17/3 10:00 T1 U21 Men's Singles

16

KHANIN Aliaksandr BLR

vs

GRELA Artur POL
KHANIN Aliaksandr
3-1
17/3 10:00 T2 U21 Men's Singles

16

BERTRAND Irvin FRA

vs

SUN Chia-Hung TPE
BERTRAND Irvin
3-0
17/3 10:00 T3 U21 Men's Singles

16

PLETEA Cristian ROU

vs

BADOWSKI Marek POL
PLETEA Cristian
3-1
17/3 10:00 T4 U21 Men's Singles

16

TANAKA Yuta JPN

vs

SIPOS Rares ROU
TANAKA Yuta
3-2
17/3 10:00 T5 U21 Men's Singles

16

ULUCAK Batuhan TUR

vs

POLANSKY Tomas CZE
POLANSKY Tomas
1-3
17/3 10:00 T6 U21 Men's Singles

16

DARCIS Thibaut BEL

vs

ZATOWKA Patryk POL
ZATOWKA Patryk
0-3
17/3 10:00 T7 U21 Men's Singles

16

KIZUKURI Yuto JPN

vs

YIGENLER Abdullah TUR
KIZUKURI Yuto
3-2
17/3 10:00 T8 U21 Men's Singles

16

CHERNOV Konstantin RUS

vs

GUNDUZ Ibrahim TUR
GUNDUZ Ibrahim
1-3
17/3 10:30 T1 Women's Singles

32

TRIGOLOS Daria BLR

vs

GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna POL
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna
0-4
17/3 10:30 T2 Women's Singles

32

KATO Kyoka JPN

vs

VOROBEVA Olga RUS
KATO Kyoka
4-2
17/3 10:30 T3 Women's Singles

32

PROKHOROVA Yulia RUS

vs

LIN Chia-Hsuan TPE
PROKHOROVA Yulia
4-2
17/3 10:30 T4 Women's Singles

32

KULAKCEKEN Simay TUR

vs

MIKHAILOVA Polina RUS
MIKHAILOVA Polina
0-4
17/3 10:30 T5 Women's Singles

32

TAILAKOVA Mariia RUS

vs

MATSUZAWA Marina JPN
MATSUZAWA Marina
2-4
17/3 10:30 T6 Women's Singles

32

SHIBATA Saki JPN

vs

KUSINSKA Klaudia POL
SHIBATA Saki
4-1
17/3 10:30 T7 Women's Singles

32

SATO Hitomi JPN

vs

LUNG Lisa BEL
SATO Hitomi
4-0
17/3 10:30 T8 Women's Singles

32

KULIKOVA Olga RUS

vs

MORIZONO Misaki JPN
KULIKOVA Olga
4-3
17/3 11:15 T1 Women's Singles

32

VASYLIEVA Ievgeniia UKR

vs

PAVLOVICH Viktoria BLR
PAVLOVICH Viktoria
1-4
17/3 11:15 T2 Women's Singles

32

DIAZ Adriana PUR

vs

NAGAO Takako JPN
NAGAO Takako
1-4
17/3 11:15 T3 Women's Singles

32

SABITOVA Valentina RUS

vs

MORET Rachel SUI
SABITOVA Valentina
4-2
17/3 11:15 T4 Women's Singles

32

SHIOMI Maki JPN

vs

NIKITCHANKA Alina BLR
SHIOMI Maki
4-0
17/3 11:15 T5 Women's Singles

32

DOLGIKH Maria RUS

vs

BAJOR Natalia POL
DOLGIKH Maria
4-0
17/3 11:15 T6 Women's Singles

32

REMZI Sibel ^^ TUR

vs

NOSKOVA Yana RUS
NOSKOVA Yana
1-4
17/3 11:15 T7 Women's Singles

32

KATO Miyu JPN

vs

KAZANTSEVA Kristina RUS
KATO Miyu
4-0
17/3 11:15 T8 Women's Singles

32

BRATEYKO Solomiya UKR

vs

HASHIMOTO Honoka JPN
HASHIMOTO Honoka
0-4
17/3 12:00 T1 Men's Singles

64

SAMSONOV Vladimir BLR

vs

MARTINEZ Guillermo ESP
SAMSONOV Vladimir
4-0
17/3 12:00 T2 Men's Singles

64

SIDORENKO Vladimir RUS

vs

TAKAMI Masaki JPN
TAKAMI Masaki
0-4
17/3 12:00 T3 Men's Singles

64

YEFIMOV Viktor UKR

vs

BARABANOV Kiryl BLR
YEFIMOV Viktor
4-3
17/3 12:00 T4 Men's Singles

64

LEWANDOWSKI Tomasz POL

vs

KHANIN Aliaksandr BLR
LEWANDOWSKI Tomasz
4-1
17/3 12:00 T5 Men's Singles

64

PERMAN Oscar SWE

vs

PAIKOV Mikhail RUS
PAIKOV Mikhail
1-4
17/3 12:00 T6 Men's Singles

64

IVONIN Denis RUS

vs

ZHMUDENKO Yaroslav UKR
IVONIN Denis
4-3
17/3 12:00 T7 Men's Singles

64

JOUTI Eric BRA

vs

MERZLIKIN Taras RUS
JOUTI Eric
4-3
17/3 12:00 T8 Men's Singles

64

BUROV Viacheslav RUS

vs

TANAKA Yuta JPN
BUROV Viacheslav
4-2
17/3 12:45 T1 Men's Singles

64

PLATONOV Pavel BLR

vs

ONISHI Naoya JPN
PLATONOV Pavel
4-1
17/3 12:45 T2 Men's Singles

64

STOYANOV Niagol ITA

vs

LI Ahmet ^ TUR
STOYANOV Niagol
4-0
17/3 12:45 T3 Men's Singles

64

SUN Chia-Hung TPE

vs

KOTOWSKI Tomasz POL
SUN Chia-Hung
4-2
17/3 12:45 T4 Men's Singles

64

KRASTEV Petyo BUL

vs

CHERNOV Konstantin RUS
KRASTEV Petyo
4-1
17/3 12:45 T5 Men's Singles

64

ULUCAK Batuhan TUR

vs

KIZUKURI Yuto JPN
KIZUKURI Yuto
1-4
17/3 12:45 T6 Men's Singles

64

CAZACU Alexandru ROU

vs

FRANCO Carlos ESP
CAZACU Alexandru
4-1
17/3 12:45 T7 Men's Singles

64

POLANSKY Tomas CZE

vs

JEAN Lauric BEL
POLANSKY Tomas
4-1
17/3 12:45 T8 Men's Singles

64

PROKOPCOV Dmitrij CZE

vs

LOTFIJANABADI Miad IRI
PROKOPCOV Dmitrij
4-0
17/3 13:30 T1 Men's Singles

64

ANGLES Enzo FRA

vs

BADOWSKI Marek POL
ANGLES Enzo
4-3
17/3 13:30 T2 Men's Singles

64

SIPOS Rares ROU

vs

MIKUTIS Tomas LTU
MIKUTIS Tomas
1-4
17/3 13:30 T3 Men's Singles

64

KATSMAN Lev RUS

vs

GORAK Daniel POL
GORAK Daniel
1-4
17/3 13:30 T4 Men's Singles

64

KOBES Kristian SVK

vs

KREANGA Kalinikos GRE
KREANGA Kalinikos
0-4
17/3 13:30 T5 Men's Singles

64

WANG Zengyi POL

vs

ABUSEV Artur RUS
WANG Zengyi
4-0
17/3 13:30 T6 Men's Singles

64

UDRA Alfredas LTU

vs

VILCHEZ Miguel ESP
VILCHEZ Miguel
3-4
17/3 13:30 T7 Men's Singles

64

GANDHI Sarthak IND

vs

PLETEA Cristian ROU
PLETEA Cristian
1-4
17/3 13:30 T8 Men's Singles

64

MCBEATH David ENG

vs

ARTEMENKO Nikita RUS
MCBEATH David
4-1
17/3 14:15 T1 Men's Singles

64

YIGENLER Abdullah TUR

vs

CRISAN Adrian ROU
CRISAN Adrian
2-4
17/3 14:15 T2 Men's Singles

64

POPOV Kiril BUL

vs

BERTRAND Irvin FRA
BERTRAND Irvin
0-4
17/3 14:15 T3 Men's Singles

64

VLASOV Grigory RUS

vs

AGUIRRE Marcelo PAR
VLASOV Grigory
4-3
17/3 14:15 T4 Men's Singles

64

LAKEEV Vasily RUS

vs

ANTONAU Vadim BLR
LAKEEV Vasily
4-1
17/3 14:15 T5 Men's Singles

64

INDEHERBERG Julien BEL

vs

FLORAS Robert POL
FLORAS Robert
0-4
17/3 14:15 T6 Men's Singles

64

OLIVARES Felipe CHI

vs

ZATOWKA Patryk POL
OLIVARES Felipe
4-3
17/3 14:15 T7 Men's Singles

64

NALEPA Kamil POL

vs

HACHARD Antoine FRA
HACHARD Antoine
1-4
17/3 14:15 T8 Men's Singles

64

GUNDUZ Ibrahim TUR

vs

BAIBULDIN Andrei RUS
BAIBULDIN Andrei
1-4
17/3 15:00 T1 U21 Women's Singles

8

TRIGOLOS Daria BLR

vs

KATO Kyoka JPN
KATO Kyoka
1-3
17/3 15:00 T2 U21 Women's Singles

8

DIAZ Adriana PUR

vs

LIN Chia-Hsuan TPE
DIAZ Adriana
3-1
17/3 15:00 T3 U21 Women's Singles

8

SHIOMI Maki JPN

vs

GUSEVA Ekaterina RUS
SHIOMI Maki
3-0
17/3 15:00 T4 U21 Women's Singles

8

SHCHERBATYKH Valeria RUS

vs

SHIBATA Saki JPN
SHIBATA Saki
2-3
17/3 15:30 T1 U21 Men's Singles

8

KHANIN Aliaksandr BLR

vs

BERTRAND Irvin FRA
BERTRAND Irvin
0-3
17/3 15:30 T2 U21 Men's Singles

8

GUNDUZ Ibrahim TUR

vs

POLANSKY Tomas CZE
POLANSKY Tomas
0-3
17/3 15:30 T3 U21 Men's Singles

8

PLETEA Cristian ROU

vs

TANAKA Yuta JPN
PLETEA Cristian
3-1
17/3 15:30 T4 U21 Men's Singles

8

KIZUKURI Yuto JPN

vs

ZATOWKA Patryk POL
KIZUKURI Yuto
3-0
17/3 16:00 T1 Women's Doubles

16

BRATEYKO Solomiya UKR
PEREBEINOS Veronika UKR

vs

NIKITCHANKA Alina BLR
PATSEYEVA Hanna BLR
NIKITCHANKA Alina
PATSEYEVA Hanna
0-3
17/3 16:00 T2 Women's Doubles

16

BAJOR Natalia POL
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna POL

vs

CHASSELIN Pauline FRA
TAKAHASHI Bruna BRA
BAJOR Natalia
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna
3-0
17/3 16:00 T3 Women's Doubles

16

NAGAO Takako JPN
ODONO Yui JPN

vs

DOLGIKH Maria RUS
MIKHAILOVA Polina RUS
DOLGIKH Maria
MIKHAILOVA Polina
2-3
17/3 16:00 T4 Women's Doubles

16

ARLOUSKAYA Alina BLR
PAVLOVICH Viktoria BLR

vs

NOSKOVA Yana RUS
TAILAKOVA Mariia RUS
NOSKOVA Yana
TAILAKOVA Mariia
1-3
17/3 16:00 T5 Women's Doubles

16

HASHIMOTO Honoka JPN
SATO Hitomi JPN

vs

BOGDANOVA Nadezhda BLR
TRIGOLOS Daria BLR
HASHIMOTO Honoka
SATO Hitomi
3-1
17/3 16:00 T6 Women's Doubles

16

GUSEVA Ekaterina RUS
PROKHOROVA Yulia RUS

vs

CECHOVA Dana CZE
KUSINSKA Klaudia POL
CECHOVA Dana
KUSINSKA Klaudia
0-3
17/3 16:00 T7 Women's Doubles

16

KATO Miyu JPN
MORIZONO Misaki JPN

vs

FARLADANSKA Ganna UKR
VASYLIEVA Ievgeniia UKR
KATO Miyu
MORIZONO Misaki
3-2
17/3 16:00 T8 Women's Doubles

16

ASCHWANDEN Rahel SUI
MORET Rachel SUI

vs

LIN Chia-Hsuan TPE
LIN Po-Hsuan TPE
LIN Chia-Hsuan
LIN Po-Hsuan
0-3
17/3 16:30 T1 Men's Doubles

16

KHANIN Aliaksandr BLR
SHAMRUK Gleb BLR

vs

MIKUTIS Tomas LTU
UDRA Alfredas LTU
MIKUTIS Tomas
UDRA Alfredas
2-3
17/3 16:30 T2 Men's Doubles

16

MARTINKO Jiri CZE
POLANSKY Tomas CZE

vs

BADOWSKI Marek POL
ZATOWKA Patryk POL
MARTINKO Jiri
POLANSKY Tomas
3-0
17/3 16:30 T3 Men's Doubles

16

BUROV Viacheslav RUS
LAKEEV Vasily RUS

vs

GORAK Daniel POL
WANG Zengyi POL
GORAK Daniel
WANG Zengyi
2-3
17/3 16:30 T4 Men's Doubles

16

PROKOPCOV Dmitrij CZE
STOYANOV Niagol ITA

vs

ONISHI Naoya JPN
TANAKA Yuta JPN
PROKOPCOV Dmitrij
STOYANOV Niagol
3-1
17/3 16:30 T5 Men's Doubles

16

PAIKOV Mikhail RUS
VLASOV Grigory RUS

vs

KRASTEV Petyo BUL
POPOV Kiril BUL
PAIKOV Mikhail
VLASOV Grigory
3-0
17/3 16:30 T6 Men's Doubles

16

GUNDUZ Ibrahim TUR
YIGENLER Abdullah TUR

vs

ANGLES Enzo FRA
HACHARD Antoine FRA
GUNDUZ Ibrahim
YIGENLER Abdullah
3-1
17/3 16:30 T7 Men's Doubles

16

AGUIRRE Marcelo PAR
BURGIS Matiss LAT

vs

CHERNOV Konstantin RUS
SIDORENKO Vladimir RUS
AGUIRRE Marcelo
BURGIS Matiss
3-2
17/3 16:30 T8 Men's Doubles

16

LI Ahmet ^ TUR
MENGE Gencay TUR

vs

KIZUKURI Yuto JPN
TAKAMI Masaki JPN
KIZUKURI Yuto
TAKAMI Masaki
1-3
17/3 17:30 T1 U21 Men's Singles

4

KIZUKURI Yuto JPN

vs

POLANSKY Tomas CZE
KIZUKURI Yuto
3-2
17/3 17:30 T2 U21 Men's Singles

4

PLETEA Cristian ROU

vs

BERTRAND Irvin FRA
PLETEA Cristian
3-1
17/3 18:00 T1 U21 Women's Singles

4

DIAZ Adriana PUR

vs

SHIBATA Saki JPN
SHIBATA Saki
1-3
17/3 18:00 T2 U21 Women's Singles

4

SHIOMI Maki JPN

vs

KATO Kyoka JPN
KATO Kyoka
1-3
17/3 18:30 T1 Men's Singles

32

SAMSONOV Vladimir BLR

vs

LEWANDOWSKI Tomasz POL
SAMSONOV Vladimir
4-0
17/3 18:30 T2 Men's Singles

32

JOUTI Eric BRA

vs

PAIKOV Mikhail RUS
JOUTI Eric
4-1
17/3 18:30 T3 Men's Singles

32

PLATONOV Pavel BLR

vs

KRASTEV Petyo BUL
PLATONOV Pavel
4-1
17/3 18:30 T4 Men's Singles

32

POLANSKY Tomas CZE

vs

STOYANOV Niagol ITA
POLANSKY Tomas
4-1
17/3 18:30 T5 Men's Singles

32

PROKOPCOV Dmitrij CZE

vs

CAZACU Alexandru ROU
PROKOPCOV Dmitrij
4-0
17/3 18:30 T6 Men's Singles

32

SUN Chia-Hung TPE

vs

KIZUKURI Yuto JPN
SUN Chia-Hung
4-1
17/3 18:30 T7 Men's Singles

32

BUROV Viacheslav RUS

vs

IVONIN Denis RUS
BUROV Viacheslav
4-1
17/3 18:30 T8 Men's Singles

32

YEFIMOV Viktor UKR

vs

TAKAMI Masaki JPN
YEFIMOV Viktor
4-3
17/3 19:15 T1 Men's Singles

32

MIKUTIS Tomas LTU

vs

KREANGA Kalinikos GRE
KREANGA Kalinikos
3-4
17/3 19:15 T2 Men's Singles

32

MCBEATH David ENG

vs

GORAK Daniel POL
GORAK Daniel
1-4
17/3 19:15 T3 Men's Singles

32

WANG Zengyi POL

vs

VILCHEZ Miguel ESP
WANG Zengyi
4-1
17/3 19:15 T4 Men's Singles

32

OLIVARES Felipe CHI

vs

CRISAN Adrian ROU
CRISAN Adrian
0-4
17/3 19:15 T5 Men's Singles

32

ANGLES Enzo FRA

vs

PLETEA Cristian ROU
PLETEA Cristian
2-4
17/3 19:15 T6 Men's Singles

32

VLASOV Grigory RUS

vs

FLORAS Robert POL
VLASOV Grigory
4-3
17/3 19:15 T7 Men's Singles

32

LAKEEV Vasily RUS

vs

BAIBULDIN Andrei RUS
BAIBULDIN Andrei
3-4
17/3 19:15 T8 Men's Singles

32

BERTRAND Irvin FRA

vs

HACHARD Antoine FRA
HACHARD Antoine
0-4
17/3 20:00 T1 Women's Doubles

8

KATO Miyu JPN
MORIZONO Misaki JPN

vs

NIKITCHANKA Alina BLR
PATSEYEVA Hanna BLR
KATO Miyu
MORIZONO Misaki
3-0
17/3 20:00 T2 Women's Doubles

8

CECHOVA Dana CZE
KUSINSKA Klaudia POL

vs

DOLGIKH Maria RUS
MIKHAILOVA Polina RUS
CECHOVA Dana
KUSINSKA Klaudia
3-0
17/3 20:00 T3 Women's Doubles

8

HASHIMOTO Honoka JPN
SATO Hitomi JPN

vs

LIN Chia-Hsuan TPE
LIN Po-Hsuan TPE
LIN Chia-Hsuan
LIN Po-Hsuan
2-3
17/3 20:00 T4 Women's Doubles

8

BAJOR Natalia POL
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna POL

vs

NOSKOVA Yana RUS
TAILAKOVA Mariia RUS
BAJOR Natalia
GRZYBOWSKA-FRANC Katarzyna
3-2
17/3 20:30 T1 Men's Doubles

8

MARTINKO Jiri CZE
POLANSKY Tomas CZE

vs

GORAK Daniel POL
WANG Zengyi POL
GORAK Daniel
WANG Zengyi
1-3
17/3 20:30 T2 Men's Doubles

8

MIKUTIS Tomas LTU
UDRA Alfredas LTU

vs

GUNDUZ Ibrahim TUR
YIGENLER Abdullah TUR
GUNDUZ Ibrahim
YIGENLER Abdullah
1-3
17/3 20:30 T3 Men's Doubles

8

PAIKOV Mikhail RUS
VLASOV Grigory RUS

vs

AGUIRRE Marcelo PAR
BURGIS Matiss LAT
PAIKOV Mikhail
VLASOV Grigory
3-2
17/3 20:30 T4 Men's Doubles

8

PROKOPCOV Dmitrij CZE
STOYANOV Niagol ITA

vs

KIZUKURI Yuto JPN
TAKAMI Masaki JPN
KIZUKURI Yuto
TAKAMI Masaki
0-3