2752JBPJunior Boys' Singles (Qual. Groups)
Group Player 1   2   3   4  Wins      Losses     Points     Position  

Group 1                             Details of group 1
1  KASHIWA Takeru  JPN    1-3 2-3
 LILLO Alberto  ESP    3-1 3-0
 PIHKALA Arttu  FIN    3-2 0-3

Group 2                             Details of group 2
2  HAMACHE Bilal  FRA    3-1 3-1 3-0
 GIROD Dorian  SUI    1-3 3-1 3-0
 FERNANDEZ Adrian  ESP    1-3 1-3 3-1
 MIRON Radu Andrei  ROU    0-3 0-3 1-3

Group 3                             Details of group 3
3  ABDULWAHHAB Mohammed  QAT    3-0 2-3 3-0
 FADEEV Kirill  GER    0-3 3-0 3-0
 MAKAROV Vladislav  RUS    3-2 0-3 3-2
 BUJOR Dragos Alexandru  ROU    0-3 0-3 2-3

Group 4                             Details of group 4
4  ZHENG Dorian  FRA    3-1 3-0 3-0
 FLEMMING Veikka  FIN    1-3 2-3 3-1
 MOHD Abdulaziz  QAT    0-3 3-2 2-3
 GUADALUPE Matias  ARG    0-3 1-3 3-2

Group 5                             Details of group 5
5  SHINOZUKA Hiroto  JPN    3-0 3-0 3-1
 AL-MALKI Nawaf  QAT    0-3 0-3 0-3
 MIKOLASIK Michal  CZE    0-3 3-0 3-2
 SALAS Albert  ESP    1-3 3-0 2-3

Group 6                             Details of group 6
6  MEISSNER Cedric  GER    0-3 3-1 3-0
 SORIA Javier  ESP    3-0 3-1 3-0
 FUENTES Leandro  ARG    1-3 1-3 3-0
 HUIDEN Elwin  NED    0-3 0-3 0-3

Group 7                             Details of group 7
7  FRANCISCO Jose Pedro  POR    3-2 3-1 3-1
 SINGEORZAN Bogdan  ROU    2-3 1-3 2-3
 MYNAR Vojtech  CZE    1-3 3-1 1-3
 LORENZO Santiago  ARG    1-3 3-2 3-1

Group 8                             Details of group 8
8  KOTOV Anton  RUS    3-0 3-0 3-0
 TOLOSA Santiago  ARG    0-3 3-1 0-3
 LARIO Oriol  ESP    0-3 1-3 1-3
 WONGTHOSARAT Sirapat  THA    0-3 3-0 3-1

Group 9                             Details of group 9
9  MENG Fanbo  GER    3-0 3-0 3-0
 LY Edward  CAN    0-3 3-0 3-0
 SANGLERTSILPACHAI Thyme  THA    0-3 0-3 3-0
 GODHWANI Aditya  USA    0-3 0-3 0-3

Group 10                             Details of group 10
10  MASIP Joan  ESP    2-3 3-0 3-0
 LINEV Pavel  RUS    3-2 3-1 3-0
 OSIRO Pedro ^  SUI    0-3 1-3 3-0
 YEUNG Terence  CAN    0-3 0-3 0-3

Group 11                             Details of group 11
11  KOSOLOSKY Olav  BEL    0-3 3-2 3-0
 GRAU Sergi  ESP    3-0 2-3 3-1
 HO Bryan  CAN    2-3 3-2 3-0
 RYZHOV Sergey  RUS    0-3 1-3 0-3

Group 12                             Details of group 12
12  DE VINCENZO Matias  ARG    1-3 1-3 3-0
 SABHI Myshaal  FRA    3-1 2-3 3-1
 IVANOV Gleb  RUS    3-1 3-2 3-2
 ROCA Arnau  ESP    0-3 1-3 2-3

Group 13                             Details of group 13
13  ISAKOV Ilya  RUS    3-2 3-2 3-WO
 DZIADEK Kamil  POL    2-3 2-3 3-WO
 BAKO Radim  CZE    2-3 3-2 3-WO
 SILVA Francisco  POR    WO-3 WO-3 WO-3

Group 14                             Details of group 14
14  BENTANCOR Martin  ARG    3-1 3-1 3-2
 ZANDECKI Jan  POL    1-3 3-1 3-2
 KWAN Wing ^  ENG    1-3 1-3 2-3
 DE LAS HERAS Rafael  ESP    2-3 2-3 3-2

Group 15                             Details of group 15
15  POSCH Lars  SUI    3-0 3-0 3-0
 CAVAILLE Jules  FRA    0-3 3-2 3-0
 HERRANZ Gonzalo  ESP    0-3 2-3 3-1
 SANTOS Hugo  POR    0-3 0-3 1-3

Group 16                             Details of group 16
16  RUIZ Francisco Miguel  ESP    1-3 3-0 3-0
 DA SILVA Samuel  POR    3-1 3-0 3-0
 ZAJAC Kacper  POL    0-3 0-3 0-3
 HUANG Edison  CAN    0-3 0-3 3-0

Group 17                             Details of group 17
17  LI Tiago  POR    1-3 3-0 3-0
 HAUG Borgar  NOR    3-1 3-1 3-1
 SALAZAR Diego  ESP    0-3 1-3 2-3
 OJALA Matias  FIN    0-3 1-3 3-2

Group 18                             Details of group 18
18  AMORIM Vitor  POR    3-2 3-1 3-0
 WHEELER Christopher  SCO    2-3 2-3 3-1
 BAART Thomas  NED    1-3 3-2 1-3
 FRADERA Jordi  ESP    0-3 1-3 3-1

Group 19                             Details of group 19
19  ARTEMENKO Nikita  RUS    3-1 3-1 3-0
 NAUMI Alex  FIN    1-3 3-2 3-0
 JIMENEZ Jorge  ESP    1-3 2-3 2-3
 HUIDEN Arjan  NED    0-3 0-3 3-2