Men's Singles (Qual Groups)
First Previous [  of 1 ] Next Last

 

Group 1
1 11:40 22/8/2017 T11  SHETTY Sanil   IND

 vs

 RANEFUR Elias    SWE HH 108574 114410 7-11, 11-5, 8-11, 7-11,10-12,-, -  1-4  RANEFUR Elias/
3 16:40 22/8/2017 T1  ASSAR Omar   EGY

 vs

 RANEFUR Elias    SWE HH 100696 114410 7-11, 11-3, 11-3, 4-11,11-4,9-11, 11-9  4-3  ASSAR Omar/
5 10:50 23/8/2017 T7  ASSAR Omar   EGY

 vs

 SHETTY Sanil    IND HH 100696 108574 11-4, 11-8, 11-8, 8-11,11-8,-, -  4-1  ASSAR Omar/

Group 2
1 11:40 22/8/2017 T15  SODERLUND Hampus   SWE

 vs

 GAVLAS Antonin    CZE HH 112075 102994 6-11, 7-11, 10-12, 11-8,3-11,-, -  1-4  GAVLAS Antonin/
3 16:40 22/8/2017 T2  WALTHER Ricardo   GER

 vs

 GAVLAS Antonin    CZE HH 109946 102994 11-9, 11-8, 12-10, 11-6,-,-, -  4-0  WALTHER Ricardo/
5 10:50 23/8/2017 T8  WALTHER Ricardo   GER

 vs

 SODERLUND Hampus    SWE HH 109946 112075 12-10, 11-4, 12-10, 11-5,-,-, -  4-0  WALTHER Ricardo/

Group 3
1 11:40 22/8/2017 T3  PLETEA Cristian   ROU

 vs

 PRYSHCHEPA Yevhen    UKR HH 121042 107570 11-7, 10-12, 13-11, 14-12,11-8,-, -  4-1  PLETEA Cristian/
3 16:40 22/8/2017 T3  GERELL Par   SWE

 vs

 PRYSHCHEPA Yevhen    UKR HH 103037 107570 10-12, 11-5, 11-6, 11-9,13-11,-, -  4-1  GERELL Par/
5 10:50 23/8/2017 T9  GERELL Par   SWE

 vs

 PLETEA Cristian    ROU HH 103037 121042 11-9, 11-8, 11-5, 11-6,-,-, -  4-0  GERELL Par/

Group 4
1 11:40 22/8/2017 T4  YANG Heng-Wei   TPE

 vs

 ALLEGRO Martin    BEL HH 119566 114848 2-11, 11-8, 16-14, 11-5,11-4,-, -  4-1  YANG Heng-Wei/
3 16:40 22/8/2017 T4  UEDA Jin   JPN

 vs

 ALLEGRO Martin    BEL HH 110730 114848 11-7, 6-11, 11-3, 11-7,11-3,-, -  4-1  UEDA Jin/
5 10:50 23/8/2017 T10  UEDA Jin   JPN

 vs

 YANG Heng-Wei    TPE HH 110730 119566 11-8, 12-10, 11-4, 11-6,-,-, -  4-0  UEDA Jin/

Group 5
1 11:40 22/8/2017 T5  RECH DALDOSSO Marco   ITA

 vs

 LIN Yun-Ju    TPE HH 107762 121582 7-11, 3-11, 3-11, 10-12,-,-, -  0-4  LIN Yun-Ju/
3 16:40 22/8/2017 T5  GARDOS Robert   AUT

 vs

 LIN Yun-Ju    TPE HH 102968 121582 11-5, 11-6, 6-11, 6-11,11-9,9-11, 10-12  3-4  LIN Yun-Ju/
5 10:50 23/8/2017 T11  GARDOS Robert   AUT

 vs

 RECH DALDOSSO Marco    ITA HH 102968 107762 12-10, 12-14, 11-7, 11-4,11-5,-, -  4-1  GARDOS Robert/

Group 6
1 11:40 22/8/2017 T6  FANG Yinchi   CHN

 vs

 AGUIRRE Marcelo    PAR HH 119729 111115 10-12, 12-10, 11-9, 11-6,11-8,-, -  4-1  FANG Yinchi/
2 11:40 22/8/2017 T7  DYJAS Jakub   POL

 vs

 TUTURA Marek    SVK HH 113931 133582 11-2, 11-4, 11-4, 11-3,-,-, -  4-0  DYJAS Jakub/
3 16:40 22/8/2017 T6  DYJAS Jakub   POL

 vs

 AGUIRRE Marcelo    PAR HH 113931 111115 11-9, 3-11, 11-7, 11-8,11-8,-, -  4-1  DYJAS Jakub/
4 16:40 22/8/2017 T7  FANG Yinchi   CHN

 vs

 TUTURA Marek    SVK HH 119729 133582 11-8, 11-8, 11-6, 11-4,-,-, -  4-0  FANG Yinchi/
5 10:50 23/8/2017 T12  DYJAS Jakub   POL

 vs

 FANG Yinchi    CHN HH 113931 119729 9-11, 11-8, 9-11, 13-15,11-9,7-11, -  2-4  FANG Yinchi/
6 10:50 23/8/2017 T13  AGUIRRE Marcelo   PAR

 vs

 TUTURA Marek    SVK HH 111115 133582 11-4, 11-4, 11-4, 11-4,-,-, -  4-0  AGUIRRE Marcelo/

Group 7
1 11:40 22/8/2017 T8  HUNG Tzu-Hsiang   TPE

 vs

 BOULOUSSA Mehdi    FRA HH 112600 113679 8-11, 14-12, 9-11, 11-6,7-11,6-11, -  2-4  BOULOUSSA Mehdi/
2 11:40 22/8/2017 T9  TOKIC Bojan   SLO

 vs

 PENG Feilong    CHN HH 109459 131147 12-10, 11-6, 11-4, 11-5,-,-, -  4-0  TOKIC Bojan/
3 16:40 22/8/2017 T8  TOKIC Bojan   SLO

 vs

 BOULOUSSA Mehdi    FRA HH 109459 113679 10-12, 11-4, 9-11, 9-11,6-11,-, -  1-4  BOULOUSSA Mehdi/
4 16:40 22/8/2017 T9  HUNG Tzu-Hsiang   TPE

 vs

 PENG Feilong    CHN HH 112600 131147 11-13, 11-8, 5-11, 11-6,11-5,5-11, 9-11  3-4  PENG Feilong/
5 10:50 23/8/2017 T14  TOKIC Bojan   SLO

 vs

 HUNG Tzu-Hsiang    TPE HH 109459 112600 3-11, 11-8, 11-9, 11-7,12-10,-, -  4-1  TOKIC Bojan/
6 10:50 23/8/2017 T1  BOULOUSSA Mehdi   FRA

 vs

 PENG Feilong    CHN HH 113679 131147 11-3, 12-10, 3-11, 11-13,11-9,11-4, -  4-2  BOULOUSSA Mehdi/

Group 8
1 11:40 22/8/2017 T10  POLANSKY Tomas   CZE

 vs

 YANG Tzu-Yi    TPE HH 116798 121588 12-10, 11-6, 7-11, 11-7,12-10,-, -  4-1  POLANSKY Tomas/
2 11:40 22/8/2017 T1  FRANZISKA Patrick   GER

 vs

 CAO Wei    CHN HH 102832 132137 11-7, 11-8, 11-4, 5-11,11-8,-, -  4-1  FRANZISKA Patrick/
3 16:40 22/8/2017 T10  FRANZISKA Patrick   GER

 vs

 YANG Tzu-Yi    TPE HH 102832 121588 11-6, 11-4, 13-11, 7-11,11-8,-, -  4-1  FRANZISKA Patrick/
4 16:40 22/8/2017 T11  POLANSKY Tomas   CZE

 vs

 CAO Wei    CHN HH 116798 132137 11-6, 11-2, 11-9, 11-6,-,-, -  4-0  POLANSKY Tomas/
5 10:50 23/8/2017 T16  FRANZISKA Patrick   GER

 vs

 POLANSKY Tomas    CZE HH 102832 116798 11-3, 11-8, 7-11, 11-3,6-11,11-13, 11-9  4-3  FRANZISKA Patrick/
6 10:50 23/8/2017 T17  YANG Tzu-Yi   TPE

 vs

 CAO Wei    CHN HH 121588 132137 12-14, 6-11, 9-11, 8-11,-,-, -  0-4  CAO Wei/

Group 9
1 11:40 22/8/2017 T12  KOJIC Frane   CRO

 vs

 TROMER Laurens    NED HH 104760 115392 11-7, 10-12, 4-11, 11-3,7-11,7-11, -  2-4  TROMER Laurens/
2 11:40 22/8/2017 T13  DUDA Benedikt   GER

 vs

 BOBILLIER Loic    FRA HH 116620 101189 11-6, 11-6, 11-3, 11-7,-,-, -  4-0  DUDA Benedikt/
3 16:40 22/8/2017 T12  DUDA Benedikt   GER

 vs

 TROMER Laurens    NED HH 116620 115392 11-6, 4-11, 6-11, 11-5,11-13,11-4, 3-11  3-4  TROMER Laurens/
4 16:40 22/8/2017 T13  KOJIC Frane   CRO

 vs

 BOBILLIER Loic    FRA HH 104760 101189 11-5, 4-11, 11-8, 11-6,11-7,-, -  4-1  KOJIC Frane/
5 10:50 23/8/2017 T18  DUDA Benedikt   GER

 vs

 KOJIC Frane    CRO HH 116620 104760 8-11, 11-6, 11-3, 11-8,7-11,11-6, -  4-2  DUDA Benedikt/
6 10:50 23/8/2017 T19  TROMER Laurens   NED

 vs

 BOBILLIER Loic    FRA HH 115392 101189 13-11, 8-11, 11-6, 11-7,9-11,5-11, 9-11  3-4  BOBILLIER Loic/

Group 10
1 11:40 22/8/2017 T14  MUTTI Leonardo   ITA

 vs

 QIU Dang    GER HH 111216 114715 6-11, 9-11, 12-10, 8-11,11-8,1-11, -  2-4  QIU Dang/
2 11:40 22/8/2017 T2  PITCHFORD Liam   ENG

 vs

 LI Yijie    CHN HH 112442 134379 11-8, 9-11, 10-12, 9-11,13-11,11-4, 10-12  3-4  LI Yijie/
3 16:40 22/8/2017 T14  PITCHFORD Liam   ENG

 vs

 QIU Dang    GER HH 112442 114715 11-7, 11-6, 5-11, 11-13,11-7,11-8, -  4-2  PITCHFORD Liam/
4 16:40 22/8/2017 T15  MUTTI Leonardo   ITA

 vs

 LI Yijie    CHN HH 111216 134379 4-11, 4-11, 3-11, 11-8,6-11,-, -  1-4  LI Yijie/
5 11:40 23/8/2017 T1  PITCHFORD Liam   ENG

 vs

 MUTTI Leonardo    ITA HH 112442 111216 14-12, 10-12, 13-11, 5-11,11-8,11-5, -  4-2  PITCHFORD Liam/
6 11:40 23/8/2017 T2  QIU Dang   GER

 vs

 LI Yijie    CHN HH 114715 134379 11-9, 5-11, 13-15, 11-8,6-11,11-9, 7-11  3-4  LI Yijie/

Group 11
1 11:40 22/8/2017 T16  LAMBIET Florent   BEL

 vs

 KOZUL Deni    SLO HH 114709 118851 12-10, 11-13, 11-7, 9-11,8-11,11-6, 10-12  3-4  KOZUL Deni/
2 11:40 22/8/2017 T17  WANG Zengyi   POL

 vs

 LIPAN Teodor    ROU HH 110002 121225 11-8, 11-4, 11-7, 11-6,-,-, -  4-0  WANG Zengyi/
3 16:40 22/8/2017 T16  WANG Zengyi   POL

 vs

 KOZUL Deni    SLO HH 110002 118851 11-6, 8-11, 14-12, 7-11,10-12,12-14, -  2-4  KOZUL Deni/
4 16:40 22/8/2017 T17  LAMBIET Florent   BEL

 vs

 LIPAN Teodor    ROU HH 114709 121225 11-5, 11-6, 11-7, 11-2,-,-, -  4-0  LAMBIET Florent/
5 11:40 23/8/2017 T3  WANG Zengyi   POL

 vs

 LAMBIET Florent    BEL HH 110002 114709 11-4, 11-4, 3-11, 11-6,11-8,-, -  4-1  WANG Zengyi/
6 11:40 23/8/2017 T4  KOZUL Deni   SLO

 vs

 LIPAN Teodor    ROU HH 118851 121225 11-5, 11-3, 11-3, 11-3,-,-, -  4-0  KOZUL Deni/

Group 12
1 11:40 22/8/2017 T18  PLATONOV Pavel   BLR

 vs

 OLIVARES Felipe    CHI HH 107456 106913 9-11, 6-11, 11-8, 8-11,9-11,-, -  1-4  OLIVARES Felipe/
2 11:40 22/8/2017 T19  IONESCU Ovidiu   ROU

 vs

 CIOCIU Traian    LUX HH 103903 101847 11-5, 11-7, 11-6, 11-4,-,-, -  4-0  IONESCU Ovidiu/
3 16:40 22/8/2017 T18  IONESCU Ovidiu   ROU

 vs

 OLIVARES Felipe    CHI HH 103903 106913 11-9, 4-11, 11-8, 11-6,12-10,-, -  4-1  IONESCU Ovidiu/
4 16:40 22/8/2017 T19  PLATONOV Pavel   BLR

 vs

 CIOCIU Traian    LUX HH 107456 101847 14-16, 11-4, 11-4, 11-5,11-8,-, -  4-1  PLATONOV Pavel/
5 11:40 23/8/2017 T5  IONESCU Ovidiu   ROU

 vs

 PLATONOV Pavel    BLR HH 103903 107456 11-7, 5-11, 3-11, 12-10,11-5,11-3, -  4-2  IONESCU Ovidiu/
6 11:40 23/8/2017 T6  OLIVARES Felipe   CHI

 vs

 CIOCIU Traian    LUX HH 106913 101847 11-5, 11-6, 5-11, 11-8,11-7,-, -  4-1  OLIVARES Felipe/

Group 13
1 12:30 22/8/2017 T17  KOSIBA Daniel   HUN

 vs

 KHANIN Aliaksandr    BLR HH 104827 114973 8-11, 6-11, 11-7, 7-11,9-11,-, -  1-4  KHANIN Aliaksandr/
2 12:30 22/8/2017 T2  FLORE Tristan   FRA

 vs

 KAPOLNEK Narayan    AUT HH 114355 123281 11-4, 11-6, 11-5, 11-4,-,-, -  4-0  FLORE Tristan/
3 17:30 22/8/2017 T1  FLORE Tristan   FRA

 vs

 KHANIN Aliaksandr    BLR HH 114355 114973 12-14, 11-9, 11-9, 12-10,5-11,11-7, -  4-2  FLORE Tristan/
4 17:30 22/8/2017 T2  KOSIBA Daniel   HUN

 vs

 KAPOLNEK Narayan    AUT HH 104827 123281 11-2, 11-3, 11-3, 11-6,-,-, -  4-0  KOSIBA Daniel/
5 11:40 23/8/2017 T7  FLORE Tristan   FRA

 vs

 KOSIBA Daniel    HUN HH 114355 104827 11-8, 9-11, 11-8, 11-5,4-11,6-11, 11-7  4-3  FLORE Tristan/
6 11:40 23/8/2017 T8  KHANIN Aliaksandr   BLR

 vs

 KAPOLNEK Narayan    AUT HH 114973 123281 11-9, 11-3, 11-6, 11-7,-,-, -  4-0  KHANIN Aliaksandr/

Group 14
1 12:30 22/8/2017 T3  SEREDA Peter   SVK

 vs

 ZIBRAT Jan    SLO HH 108480 110615 6-11, 1-11, 8-11, 9-11,-,-, -  0-4  ZIBRAT Jan/
2 12:30 22/8/2017 T4  SZOCS Hunor   ROU

 vs

 TYMOFIEIEV Oleksandr    UKR HH 109140 117880 11-7, 11-7, 11-4, 11-5,-,-, -  4-0  SZOCS Hunor/
3 17:30 22/8/2017 T3  SZOCS Hunor   ROU

 vs

 ZIBRAT Jan    SLO HH 109140 110615 11-9, 11-8, 11-9, 8-11,11-9,-, -  4-1  SZOCS Hunor/
4 17:30 22/8/2017 T4  SEREDA Peter   SVK

 vs

 TYMOFIEIEV Oleksandr    UKR HH 108480 117880 13-11, 11-9, 11-7, 11-5,-,-, -  4-0  SEREDA Peter/
5 11:40 23/8/2017 T9  SZOCS Hunor   ROU

 vs

 SEREDA Peter    SVK HH 109140 108480 8-11, 11-6, 6-11, 9-11,8-11,-, -  1-4  SEREDA Peter/
6 11:40 23/8/2017 T10  ZIBRAT Jan   SLO

 vs

 TYMOFIEIEV Oleksandr    UKR HH 110615 117880 11-8, 11-6, 11-4, 11-4,-,-, -  4-0  ZIBRAT Jan/

Group 15
1 12:30 22/8/2017 T5  SIRUCEK Pavel   CZE

 vs

 CHERNOV Konstantin    RUS HH 113243 115048 11-5, 11-3, 11-7, 11-6,-,-, -  4-0  SIRUCEK Pavel/
2 12:30 22/8/2017 T6  CRISAN Adrian   ROU

 vs

 FRIEDRICH Christian    AUT HH 101979 121857 11-2, 11-5, 11-3, 11-3,-,-, -  4-0  CRISAN Adrian/
3 17:30 22/8/2017 T5  CRISAN Adrian   ROU

 vs

 CHERNOV Konstantin    RUS HH 101979 115048 9-11, 12-10, 9-11, 10-12,11-9,11-4, 14-12  4-3  CRISAN Adrian/
4 17:30 22/8/2017 T6  SIRUCEK Pavel   CZE

 vs

 FRIEDRICH Christian    AUT HH 113243 121857 11-4, 11-4, 11-6, 11-8,-,-, -  4-0  SIRUCEK Pavel/
5 11:40 23/8/2017 T11  CRISAN Adrian   ROU

 vs

 SIRUCEK Pavel    CZE HH 101979 113243 11-8, 11-8, 11-6, 8-11,6-11,8-11, 7-11  3-4  SIRUCEK Pavel/
6 11:40 23/8/2017 T12  CHERNOV Konstantin   RUS

 vs

 FRIEDRICH Christian    AUT HH 115048 121857 11-3, 11-6, 11-7, 11-4,-,-, -  4-0  CHERNOV Konstantin/

Group 16
1 12:30 22/8/2017 T7  ORT Kilian   GER

 vs

 GOMEZ Gustavo    CHI HH 116530 111683 11-5, 11-8, 11-5, 11-9,-,-, -  4-0  ORT Kilian/
2 12:30 22/8/2017 T8  ALAMIYAN Noshad   IRI

 vs

 VALENTA Jan    CZE HH 110673 123664 11-8, 11-5, 11-5, 11-6,-,-, -  4-0  ALAMIYAN Noshad/
3 17:30 22/8/2017 T7  ALAMIYAN Noshad   IRI

 vs

 GOMEZ Gustavo    CHI HH 110673 111683 11-7, 6-11, 11-8, 11-4,11-7,-, -  4-1  ALAMIYAN Noshad/
4 17:30 22/8/2017 T8  ORT Kilian   GER

 vs

 VALENTA Jan    CZE HH 116530 123664 12-10, 11-9, 7-11, 11-6,11-3,-, -  4-1  ORT Kilian/
5 11:40 23/8/2017 T13  ALAMIYAN Noshad   IRI

 vs

 ORT Kilian    GER HH 110673 116530 9-11, 4-11, 7-11, 12-10,11-9,11-5, 11-8  4-3  ALAMIYAN Noshad/
6 11:40 23/8/2017 T14  GOMEZ Gustavo   CHI

 vs

 VALENTA Jan    CZE HH 111683 123664 7-11, 8-11, 11-7, 9-11,11-3,11-4, 5-11  3-4  VALENTA Jan/

Group 17
1 12:30 22/8/2017 T9  JORGIC Darko   SLO

 vs

 MCBEATH David    ENG HH 118927 112284 11-6, 11-6, 11-6, 11-7,-,-, -  4-0  JORGIC Darko/
2 12:30 22/8/2017 T10  PUCAR Tomislav   CRO

 vs

 BRAT Adam    SVK HH 116532 116551 12-14, 9-11, 11-13, 11-7,5-11,-, -  1-4  BRAT Adam/
3 17:30 22/8/2017 T9  PUCAR Tomislav   CRO

 vs

 MCBEATH David    ENG HH 116532 112284 13-11, 9-11, 11-6, 7-11,11-7,11-6, -  4-2  PUCAR Tomislav/
4 17:30 22/8/2017 T10  JORGIC Darko   SLO

 vs

 BRAT Adam    SVK HH 118927 116551 11-4, 11-7, 11-7, 11-4,-,-, -  4-0  JORGIC Darko/
5 11:40 23/8/2017 T15  PUCAR Tomislav   CRO

 vs

 JORGIC Darko    SLO HH 116532 118927 8-11, 8-11, 4-11, 6-11,-,-, -  0-4  JORGIC Darko/
6 11:40 23/8/2017 T16  MCBEATH David   ENG

 vs

 BRAT Adam    SVK HH 112284 116551 11-4, 12-10, 10-12, 11-5,11-9,-, -  4-1  MCBEATH David/

Group 18
1 12:30 22/8/2017 T11  DIDUKH Oleksandr   UKR

 vs

 RUMGAY Gavin    SCO HH 102242 108066 11-6, 10-12, 10-12, 11-6,7-11,11-7, 11-9  4-3  DIDUKH Oleksandr/
2 12:30 22/8/2017 T12  GERALDO Joao   POR

 vs

 OMOTAYO Olajide    NGR HH 115396 113563 11-7, 11-9, 11-8, 11-4,-,-, -  4-0  GERALDO Joao/
3 17:30 22/8/2017 T11  GERALDO Joao   POR

 vs

 RUMGAY Gavin    SCO HH 115396 108066 12-10, 8-11, 11-6, 9-11,11-8,11-4, -  4-2  GERALDO Joao/
4 17:30 22/8/2017 T12  DIDUKH Oleksandr   UKR

 vs

 OMOTAYO Olajide    NGR HH 102242 113563 11-8, 11-7, 11-8, 6-11,11-6,-, -  4-1  DIDUKH Oleksandr/
5 11:40 23/8/2017 T17  GERALDO Joao   POR

 vs

 DIDUKH Oleksandr    UKR HH 115396 102242 6-11, 11-7, 3-11, 11-4,11-5,8-11, 11-9  4-3  GERALDO Joao/
6 11:40 23/8/2017 T18  RUMGAY Gavin   SCO

 vs

 OMOTAYO Olajide    NGR HH 108066 113563 11-9, 12-10, 8-11, 11-8,11-7,-, -  4-1  RUMGAY Gavin/

Group 19
1 12:30 22/8/2017 T13  MADRID Marcos   MEX

 vs

 ILLAS Erik    SVK HH 105679 103875 11-8, 11-8, 8-11, 11-4,17-15,-, -  4-1  MADRID Marcos/
2 12:30 22/8/2017 T14  NUYTINCK Cedric   BEL

 vs

 PICCOLIN Jordy    ITA HH 106814 117006 11-7, 11-8, 7-11, 9-11,11-4,11-7, -  4-2  NUYTINCK Cedric/
3 17:30 22/8/2017 T13  NUYTINCK Cedric   BEL

 vs

 ILLAS Erik    SVK HH 106814 103875 11-6, 11-5, 8-11, 11-5,11-5,-, -  4-1  NUYTINCK Cedric/
4 17:30 22/8/2017 T14  MADRID Marcos   MEX

 vs

 PICCOLIN Jordy    ITA HH 105679 117006 11-7, 10-12, 11-5, 10-12,11-5,11-9, -  4-2  MADRID Marcos/
5 12:30 23/8/2017 T5  NUYTINCK Cedric   BEL

 vs

 MADRID Marcos    MEX HH 106814 105679 7-11, 11-6, 10-12, 11-5,11-2,11-6, -  4-2  NUYTINCK Cedric/
6 12:30 23/8/2017 T4  ILLAS Erik   SVK

 vs

 PICCOLIN Jordy    ITA HH 103875 117006 3-11, 11-3, 11-5, 11-7,11-5,-, -  4-1  ILLAS Erik/

Group 20
1 12:30 22/8/2017 T15  LORENTZ Romain   FRA

 vs

 KLEPRLIK Jakub    CZE HH 111020 104690 11-7, 11-9, 6-11, 4-11,8-11,11-7, 5-11  3-4  KLEPRLIK Jakub/
2 12:30 22/8/2017 T16  GHOSH Soumyajit   IND

 vs

 SONG Zhuoheng    CHN HH 103070 133899 9-11, 11-7, 9-11, 11-8,11-6,11-3, -  4-2  GHOSH Soumyajit/
3 17:30 22/8/2017 T15  GHOSH Soumyajit   IND

 vs

 KLEPRLIK Jakub    CZE HH 103070 104690 8-11, 5-11, 11-4, 11-8,12-10,15-13, -  4-2  GHOSH Soumyajit/
4 17:30 22/8/2017 T16  LORENTZ Romain   FRA

 vs

 SONG Zhuoheng    CHN HH 111020 133899 11-6, 6-11, 13-11, 11-5,9-11,11-8, -  4-2  LORENTZ Romain/
5 12:30 23/8/2017 T3  GHOSH Soumyajit   IND

 vs

 LORENTZ Romain    FRA HH 103070 111020 11-3, 11-5, 9-11, 10-12,11-8,11-5, -  4-2  GHOSH Soumyajit/
6 12:30 23/8/2017 T2  KLEPRLIK Jakub   CZE

 vs

 SONG Zhuoheng    CHN HH 104690 133899 11-6, 11-4, 8-11, 8-11,11-3,12-14, 8-11  3-4  SONG Zhuoheng/

Group 21
1 12:30 22/8/2017 T1  XUE Fei   CHN

 vs

 GOLOVANOV Stanislav    BUL HH 121412 103159 11-8, 11-3, 11-8, 11-7,-,-, -  4-0  XUE Fei/
2 12:30 22/8/2017 T18  PROKOPCOV Dmitrij   CZE

 vs

 SFILIGOJ Tom    SLO HH 107578 118701 11-9, 11-6, 11-4, 11-4,-,-, -  4-0  PROKOPCOV Dmitrij/
3 17:30 22/8/2017 T17  PROKOPCOV Dmitrij   CZE

 vs

 GOLOVANOV Stanislav    BUL HH 107578 103159 11-6, 11-5, 11-7, 11-8,-,-, -  4-0  PROKOPCOV Dmitrij/
4 17:30 22/8/2017 T18  XUE Fei   CHN

 vs

 SFILIGOJ Tom    SLO HH 121412 118701 11-9, 11-4, 11-6, 11-7,-,-, -  4-0  XUE Fei/
5 12:30 23/8/2017 T1  PROKOPCOV Dmitrij   CZE

 vs

 XUE Fei    CHN HH 107578 121412 9-11, 6-11, 9-11, 11-8,8-11,-, -  1-4  XUE Fei/
6 12:30 23/8/2017 T6  GOLOVANOV Stanislav   BUL

 vs

 SFILIGOJ Tom    SLO HH 103159 118701 11-7, 11-4, 11-5, 11-9,-,-, -  4-0  GOLOVANOV Stanislav/

Group 22
1 13:20 22/8/2017 T1  MATSUYAMA Yuki   JPN

 vs

 SIPOS Rares    ROU HH 118886 120224 4-11, 9-11, 11-4, 11-7,11-6,7-11, 14-12  4-3  MATSUYAMA Yuki/
2 13:20 22/8/2017 T2  GORAK Daniel   POL

 vs

 CHOU Te-Hao    TPE HH 103202 122301 11-9, 8-11, 11-7, 12-10,11-7,-, -  4-1  GORAK Daniel/
3 18:20 22/8/2017 T1  GORAK Daniel   POL

 vs

 SIPOS Rares    ROU HH 103202 120224 12-10, 11-7, 11-8, 8-11,11-7,-, -  4-1  GORAK Daniel/
4 18:20 22/8/2017 T2  MATSUYAMA Yuki   JPN

 vs

 CHOU Te-Hao    TPE HH 118886 122301 11-5, 8-11, 8-11, 11-7,11-7,11-9, -  4-2  MATSUYAMA Yuki/
5 12:30 23/8/2017 T7  GORAK Daniel   POL

 vs

 MATSUYAMA Yuki    JPN HH 103202 118886 10-12, 6-11, 6-11, 11-2,11-6,4-11, -  2-4  MATSUYAMA Yuki/
6 12:30 23/8/2017 T8  SIPOS Rares   ROU

 vs

 CHOU Te-Hao    TPE HH 120224 122301 12-10, 14-12, 9-11, 8-11,1-11,13-11, 8-11  3-4  CHOU Te-Hao/

Group 23
1 13:20 22/8/2017 T3  OBESLO Michal   CZE

 vs

 LIND Anders    DEN HH 106848 115029 8-11, 11-8, 11-13, 11-6,11-7,10-12, 8-11  3-4  LIND Anders/
2 13:20 22/8/2017 T4  VLASOV Grigory   RUS

 vs

 YIGENLER Abdullah    TUR HH 109865 119585 12-10, 14-12, 11-2, 12-10,-,-, -  4-0  VLASOV Grigory/
3 18:20 22/8/2017 T3  VLASOV Grigory   RUS

 vs

 LIND Anders    DEN HH 109865 115029 6-11, 6-11, 11-3, 11-7,11-7,11-6, -  4-2  VLASOV Grigory/
4 18:20 22/8/2017 T4  OBESLO Michal   CZE

 vs

 YIGENLER Abdullah    TUR HH 106848 119585 7-11, 11-9, 11-7, 11-3,11-5,-, -  4-1  OBESLO Michal/
5 12:30 23/8/2017 T9  VLASOV Grigory   RUS

 vs

 OBESLO Michal    CZE HH 109865 106848 11-7, 11-8, 4-11, 9-11,7-11,9-11, -  2-4  OBESLO Michal/
6 12:30 23/8/2017 T10  LIND Anders   DEN

 vs

 YIGENLER Abdullah    TUR HH 115029 119585 11-13, 11-6, 10-12, 2-11,11-6,11-6, 8-11  3-4  YIGENLER Abdullah/

Group 24
1 13:20 22/8/2017 T5  STOYANOV Niagol   ITA

 vs

 PENG Wang-Wei    TPE HH 109002 119877 11-7, 11-8, 5-11, 11-4,13-15,11-6, -  4-2  STOYANOV Niagol/
2 13:20 22/8/2017 T6  HABESOHN Daniel   AUT

 vs

 SEMENOV Andrey    RUS HH 103345 115054 11-4, 11-3, 11-7, 11-6,-,-, -  4-0  HABESOHN Daniel/
3 18:20 22/8/2017 T5  HABESOHN Daniel   AUT

 vs

 PENG Wang-Wei    TPE HH 103345 119877 5-11, 11-7, 3-11, 13-11,11-6,11-2, -  4-2  HABESOHN Daniel/
4 18:20 22/8/2017 T6  STOYANOV Niagol   ITA

 vs

 SEMENOV Andrey    RUS HH 109002 115054 11-6, 11-2, 11-7, 11-9,-,-, -  4-0  STOYANOV Niagol/
5 12:30 23/8/2017 T11  HABESOHN Daniel   AUT

 vs

 STOYANOV Niagol    ITA HH 103345 109002 5-11, 12-10, 11-5, 11-7,11-4,-, -  4-1  HABESOHN Daniel/
6 12:30 23/8/2017 T12  PENG Wang-Wei   TPE

 vs

 SEMENOV Andrey    RUS HH 119877 115054 12-10, 11-7, 12-10, 11-6,-,-, -  4-0  PENG Wang-Wei/

Group 25
1 13:20 22/8/2017 T7  PETO Zsolt   SRB

 vs

 CIPIN Filip    CRO HH 107324 112451 6-11, 10-12, 11-6, 7-11,8-11,-, -  1-4  CIPIN Filip/
2 13:20 22/8/2017 T8  KIZUKURI Yuto   JPN

 vs

 KALUZNY Samuel    SVK HH 119794 116697 15-13, 11-8, 11-9, 11-8,-,-, -  4-0  KIZUKURI Yuto/
3 18:20 22/8/2017 T7  KIZUKURI Yuto   JPN

 vs

 CIPIN Filip    CRO HH 119794 112451 12-14, 11-3, 14-12, 8-11,11-7,11-4, -  4-2  KIZUKURI Yuto/
4 18:20 22/8/2017 T8  PETO Zsolt   SRB

 vs

 KALUZNY Samuel    SVK HH 107324 116697 11-9, 11-5, 8-11, 11-9,13-15,11-5, -  4-2  PETO Zsolt/
5 12:30 23/8/2017 T13  KIZUKURI Yuto   JPN

 vs

 PETO Zsolt    SRB HH 119794 107324 8-11, 12-10, 11-8, 11-4,11-6,-, -  4-1  KIZUKURI Yuto/
6 12:30 23/8/2017 T14  CIPIN Filip   CRO

 vs

 KALUZNY Samuel    SVK HH 112451 116697 11-9, 11-9, 11-3, 10-12,5-11,11-6, -  4-2  CIPIN Filip/

Group 26
1 13:20 22/8/2017 T9  ANGLES Enzo   FRA

 vs

 BADOWSKI Marek    POL HH 113676 120154 7-11, 13-11, 4-11, 11-7,11-9,7-11, 11-6  4-3  ANGLES Enzo/
2 13:20 22/8/2017 T10  KALLBERG Anton   SWE

 vs

 MLADENOVIC Luka    LUX HH 116853 120074 11-5, 11-6, 9-11, 11-3,11-5,-, -  4-1  KALLBERG Anton/
3 18:20 22/8/2017 T9  KALLBERG Anton   SWE

 vs

 BADOWSKI Marek    POL HH 116853 120154 11-7, 11-5, 12-10, 11-6,-,-, -  4-0  KALLBERG Anton/
4 18:20 22/8/2017 T10  ANGLES Enzo   FRA

 vs

 MLADENOVIC Luka    LUX HH 113676 120074 11-2, 11-3, 11-6, 11-7,-,-, -  4-0  ANGLES Enzo/
5 12:30 23/8/2017 T15  KALLBERG Anton   SWE

 vs

 ANGLES Enzo    FRA HH 116853 113676 12-10, 11-6, 4-11, 13-11,9-11,11-5, -  4-2  KALLBERG Anton/
6 12:30 23/8/2017 T16  BADOWSKI Marek   POL

 vs

 MLADENOVIC Luka    LUX HH 120154 120074 9-11, 11-3, 11-4, 13-11,12-14,11-9, -  4-2  BADOWSKI Marek/

Group 27
1 13:20 22/8/2017 T11  FLORAS Robert   POL

 vs

 NOVOTA Samuel    SVK HH 112417 115019 11-2, 11-4, 13-11, 11-5,-,-, -  4-0  FLORAS Robert/
2 13:20 22/8/2017 T12  ALAMIAN Nima   IRI

 vs

 KOLODZIEJCZYK Maciej    AUT HH 112035 122064 11-6, 14-12, 12-10, 14-16,11-6,-, -  4-1  ALAMIAN Nima/
3 18:20 22/8/2017 T11  ALAMIAN Nima   IRI

 vs

 NOVOTA Samuel    SVK HH 112035 115019 11-8, 11-3, 11-5, 7-11,7-11,11-8, -  4-2  ALAMIAN Nima/
4 18:20 22/8/2017 T12  FLORAS Robert   POL

 vs

 KOLODZIEJCZYK Maciej    AUT HH 112417 122064 11-9, 12-10, 11-9, 3-11,9-11,3-11, 4-11  3-4  KOLODZIEJCZYK Maciej/
5 10:00 23/8/2017 T1  ALAMIAN Nima   IRI

 vs

 FLORAS Robert    POL HH 112035 112417 -, -, -, -,-,-, -  W.O. -  ALAMIAN Nima/
6 10:00 23/8/2017 T2  NOVOTA Samuel   SVK

 vs

 KOLODZIEJCZYK Maciej    AUT HH 115019 122064 11-7, 11-7, 11-4, 11-9,-,-, -  4-0  NOVOTA Samuel/

Group 28
1 13:20 22/8/2017 T13  MONTEIRO Thiago   BRA

 vs

 CARVALHO Diogo    POR HH 106298 101514 11-7, 4-11, 6-11, 13-15,8-11,-, -  1-4  CARVALHO Diogo/
2 13:20 22/8/2017 T14  PERSSON Jon   SWE

 vs

 MARTINKO Jiri    CZE HH 107312 120267 11-8, 11-6, 11-5, 3-11,8-11,11-3, -  4-2  PERSSON Jon/
3 18:20 22/8/2017 T13  PERSSON Jon   SWE

 vs

 CARVALHO Diogo    POR HH 107312 101514 11-5, 9-11, 6-11, 11-5,11-6,11-9, -  4-2  PERSSON Jon/
4 18:20 22/8/2017 T14  MONTEIRO Thiago   BRA

 vs

 MARTINKO Jiri    CZE HH 106298 120267 11-1, 9-11, 9-11, 11-4,11-7,11-4, -  4-2  MONTEIRO Thiago/
5 10:00 23/8/2017 T3  PERSSON Jon   SWE

 vs

 MONTEIRO Thiago    BRA HH 107312 106298 11-6, 11-5, 7-11, 11-9,11-6,-, -  4-1  PERSSON Jon/
6 10:00 23/8/2017 T4  CARVALHO Diogo   POR

 vs

 MARTINKO Jiri    CZE HH 101514 120267 11-3, 11-8, 12-10, 4-11,11-4,-, -  4-1  CARVALHO Diogo/

Group 29
1 13:20 22/8/2017 T15  DEVOS Robin   BEL

 vs

 KLEIN Dennis    GER HH 113317 120066 11-13, 8-11, 11-7, 11-9,11-8,11-6, -  4-2  DEVOS Robin/
2 13:20 22/8/2017 T16  PAIKOV Mikhail   RUS

 vs

 LUPULESKU Lorencio    SRB HH 107071 110819 11-5, 11-8, 11-8, 11-9,-,-, -  4-0  PAIKOV Mikhail/
3 18:20 22/8/2017 T15  PAIKOV Mikhail   RUS

 vs

 KLEIN Dennis    GER HH 107071 120066 11-7, 8-11, 11-8, 11-6,11-13,11-9, -  4-2  PAIKOV Mikhail/
4 18:20 22/8/2017 T16  DEVOS Robin   BEL

 vs

 LUPULESKU Lorencio    SRB HH 113317 110819 11-7, 11-8, 11-8, 12-10,-,-, -  4-0  DEVOS Robin/
5 10:00 23/8/2017 T5  PAIKOV Mikhail   RUS

 vs

 DEVOS Robin    BEL HH 107071 113317 5-11, 11-8, 11-6, 8-11,11-7,11-7, -  4-2  PAIKOV Mikhail/
6 10:00 23/8/2017 T6  KLEIN Dennis   GER

 vs

 LUPULESKU Lorencio    SRB HH 120066 110819 11-4, 9-11, 11-3, 7-11,3-11,10-12, -  2-4  LUPULESKU Lorencio/

Group 30
1 13:20 22/8/2017 T17  TREGLER Tomas   CZE

 vs

 RASMUSSEN Tobias    DEN HH 109546 118671 11-2, 15-13, 11-4, 11-7,-,-, -  4-0  TREGLER Tomas/
2 13:20 22/8/2017 T18  KARAKASEVIC Aleksandar   SRB

 vs

 MICHELY Gilles    LUX HH 104359 106095 11-6, 11-5, 11-6, 11-5,-,-, -  4-0  KARAKASEVIC Aleksandar/
3 18:20 22/8/2017 T17  KARAKASEVIC Aleksandar   SRB

 vs

 RASMUSSEN Tobias    DEN HH 104359 118671 11-4, 7-11, 11-9, 12-10,11-7,-, -  4-1  KARAKASEVIC Aleksandar/
4 18:20 22/8/2017 T18  TREGLER Tomas   CZE

 vs

 MICHELY Gilles    LUX HH 109546 106095 11-9, 13-11, 11-7, 11-2,-,-, -  4-0  TREGLER Tomas/
5 10:00 23/8/2017 T7  KARAKASEVIC Aleksandar   SRB

 vs

 TREGLER Tomas    CZE HH 104359 109546 10-12, 10-12, 9-11, 12-14,-,-, -  0-4  TREGLER Tomas/
6 10:00 23/8/2017 T8  RASMUSSEN Tobias   DEN

 vs

 MICHELY Gilles    LUX HH 118671 106095 8-11, 11-2, 11-6, 6-11,4-11,11-5, 11-9  4-3  RASMUSSEN Tobias/

Group 31
1 14:10 22/8/2017 T1  VRABLIK Jiri   CZE

 vs

 GUNDUZ Ibrahim    TUR HH 109904 120168 11-9, 11-7, 7-11, 7-11,10-12,15-13, 8-11  3-4  GUNDUZ Ibrahim/
2 14:10 22/8/2017 T2  TAZOE Kenta   JPN

 vs

 BARABANOV Kiryl    BLR HH 113340 100900 11-5, 11-1, 9-11, 11-5,11-7,-, -  4-1  TAZOE Kenta/
3 19:10 22/8/2017 T1  TAZOE Kenta   JPN

 vs

 GUNDUZ Ibrahim    TUR HH 113340 120168 11-7, 5-11, 11-7, 13-11,5-11,11-8, -  4-2  TAZOE Kenta/
4 19:10 22/8/2017 T2  VRABLIK Jiri   CZE

 vs

 BARABANOV Kiryl    BLR HH 109904 100900 9-11, 11-3, 11-8, 12-10,13-11,-, -  4-1  VRABLIK Jiri/
5 10:00 23/8/2017 T9  TAZOE Kenta   JPN

 vs

 VRABLIK Jiri    CZE HH 113340 109904 11-8, 11-5, 11-9, 13-11,-,-, -  4-0  TAZOE Kenta/
6 10:00 23/8/2017 T10  GUNDUZ Ibrahim   TUR

 vs

 BARABANOV Kiryl    BLR HH 120168 100900 12-10, 11-9, 11-2, 11-5,-,-, -  4-0  GUNDUZ Ibrahim/

Group 32
1 14:10 22/8/2017 T3  BAI He ^   SVK

 vs

 SIDORENKO Vladimir    RUS HH 120683 124576 11-3, 11-8, 11-9, 11-6,-,-, -  4-0  BAI He ^/
2 14:10 22/8/2017 T4  JANCARIK Lubomir   CZE

 vs

 DIAW Ibrahima    FRA HH 104036 113681 11-9, 10-12, 7-11, 11-5,11-7,15-13, -  4-2  JANCARIK Lubomir/
3 19:10 22/8/2017 T3  JANCARIK Lubomir   CZE

 vs

 SIDORENKO Vladimir    RUS HH 104036 124576 11-7, 4-11, 13-11, 11-8,11-4,-, -  4-1  JANCARIK Lubomir/
4 19:10 22/8/2017 T4  BAI He ^   SVK

 vs

 DIAW Ibrahima    FRA HH 120683 113681 11-7, 3-11, 8-11, 11-4,5-11,6-11, -  2-4  DIAW Ibrahima/
5 10:00 23/8/2017 T11  JANCARIK Lubomir   CZE

 vs

 BAI He ^    SVK HH 104036 120683 11-7, 11-13, 11-4, 6-11,9-11,3-11, -  2-4  BAI He ^/
6 10:00 23/8/2017 T12  SIDORENKO Vladimir   RUS

 vs

 DIAW Ibrahima    FRA HH 124576 113681 11-7, 11-9, 11-8, 13-15,11-7,-, -  4-1  SIDORENKO Vladimir/

Group 33
1 14:10 22/8/2017 T5  AKKUZU Can   FRA

 vs

 OOSTWOUDER Ewout    NED HH 116612 114063 11-8, 11-8, 11-6, 8-11,11-5,-, -  4-1  AKKUZU Can/
2 14:10 22/8/2017 T6  LUNDQVIST Jens   SWE

 vs

 KOBES Kristian    SVK HH 105609 104734 11-8, 8-11, 12-10, 13-11,12-14,9-11, 11-7  4-3  LUNDQVIST Jens/
3 19:10 22/8/2017 T5  LUNDQVIST Jens   SWE

 vs

 OOSTWOUDER Ewout    NED HH 105609 114063 11-6, 11-6, 9-11, 11-2,8-11,7-11, 11-6  4-3  LUNDQVIST Jens/
4 19:10 22/8/2017 T6  AKKUZU Can   FRA

 vs

 KOBES Kristian    SVK HH 116612 104734 11-4, 11-5, 11-3, 11-3,-,-, -  4-0  AKKUZU Can/
5 10:00 23/8/2017 T13  LUNDQVIST Jens   SWE

 vs

 AKKUZU Can    FRA HH 105609 116612 4-11, 7-11, 9-11, 8-11,-,-, -  0-4  AKKUZU Can/
6 10:00 23/8/2017 T14  OOSTWOUDER Ewout   NED

 vs

 KOBES Kristian    SVK HH 114063 104734 11-6, 11-4, 11-7, 11-4,-,-, -  4-0  OOSTWOUDER Ewout/

Group 34
1 14:10 22/8/2017 T7  GERASSIMENKO Kirill   KAZ

 vs

 SERDAROGLU David    AUT HH 117890 120300 8-11, 11-6, 5-11, 11-9,11-8,10-12, 11-7  4-3  GERASSIMENKO Kirill/
2 14:10 22/8/2017 T8  PISTEJ Lubomir   SVK

 vs

 SHAMRUK Gleb    BLR HH 107445 114976 11-9, 11-5, 3-11, 11-3,11-5,-, -  4-1  PISTEJ Lubomir/
3 19:10 22/8/2017 T7  PISTEJ Lubomir   SVK

 vs

 SERDAROGLU David    AUT HH 107445 120300 11-7, 11-5, 11-7, 13-11,-,-, -  4-0  PISTEJ Lubomir/
4 19:10 22/8/2017 T8  GERASSIMENKO Kirill   KAZ

 vs

 SHAMRUK Gleb    BLR HH 117890 114976 12-10, 11-8, 10-12, 11-9,11-1,-, -  4-1  GERASSIMENKO Kirill/
5 10:00 23/8/2017 T15  PISTEJ Lubomir   SVK

 vs

 GERASSIMENKO Kirill    KAZ HH 107445 117890 6-11, 11-4, 11-8, 11-7,6-11,7-11, 6-11  3-4  GERASSIMENKO Kirill/
6 10:00 23/8/2017 T16  SERDAROGLU David   AUT

 vs

 SHAMRUK Gleb    BLR HH 120300 114976 11-7, 11-9, 6-11, 8-11,11-2,7-11, 11-8  4-3  SERDAROGLU David/

Group 35
1 14:10 22/8/2017 T9  BROSSIER Benjamin   FRA

 vs

 VALUCH Alexander    SVK HH 112445 115100 11-8, 15-13, 9-11, 11-5,8-11,9-11, 11-6  4-3  BROSSIER Benjamin/
2 14:10 22/8/2017 T10  OIKAWA Mizuki   JPN

 vs

 DIDUKH Viktor    UKR HH 120850 102243 -, -, -, -,-,-, -  W.O. -  OIKAWA Mizuki/
3 19:10 22/8/2017 T9  OIKAWA Mizuki   JPN

 vs

 VALUCH Alexander    SVK HH 120850 115100 8-11, 11-7, 11-5, 11-3,11-7,-, -  4-1  OIKAWA Mizuki/
4 19:10 22/8/2017 T10  BROSSIER Benjamin   FRA

 vs

 DIDUKH Viktor    UKR HH 112445 102243 -, -, -, -,-,-, -  W.O. -  BROSSIER Benjamin/
5 10:00 23/8/2017 T17  OIKAWA Mizuki   JPN

 vs

 BROSSIER Benjamin    FRA HH 120850 112445 4-11, 11-7, 11-9, 9-11,4-11,11-7, 7-11  3-4  BROSSIER Benjamin/
6 10:00 23/8/2017 T18  VALUCH Alexander   SVK

 vs

 DIDUKH Viktor    UKR HH 115100 102243 -, -, -, -,-,-, -  W.O. -  VALUCH Alexander/

Group 36
1 14:10 22/8/2017 T11  WALKER Samuel   ENG

 vs

 IVONIN Denis    RUS HH 114718 120865 6-11, 5-11, 11-13, 9-11,-,-, -  0-4  IVONIN Denis/
2 14:10 22/8/2017 T12  SALIFOU Abdel-Kader   FRA

 vs

 LAMADRID Juan    CHI HH 108204 116424 9-11, 7-11, 8-11, 7-11,-,-, -  0-4  LAMADRID Juan/
3 19:10 22/8/2017 T11  SALIFOU Abdel-Kader   FRA

 vs

 IVONIN Denis    RUS HH 108204 120865 7-11, 11-2, 11-9, 11-5,11-9,-, -  4-1  SALIFOU Abdel-Kader/
4 19:10 22/8/2017 T12  WALKER Samuel   ENG

 vs

 LAMADRID Juan    CHI HH 114718 116424 11-13, 11-8, 11-8, 11-7,11-5,-, -  4-1  WALKER Samuel/
5 10:50 23/8/2017 T15  SALIFOU Abdel-Kader   FRA

 vs

 WALKER Samuel    ENG HH 108204 114718 12-10, 5-11, 11-5, 9-11,9-11,11-9, 12-10  4-3  SALIFOU Abdel-Kader/
6 10:50 23/8/2017 T2  IVONIN Denis   RUS

 vs

 LAMADRID Juan    CHI HH 120865 116424 11-5, 8-11, 11-6, 11-6,9-11,5-11, 9-11  3-4  LAMADRID Juan/

Group 37
1 14:10 22/8/2017 T13  ZHMUDENKO Yaroslav   UKR

 vs

 GLOD Eric    LUX HH 110602 117862 10-12, 8-11, 11-9, 8-11,10-12,-, -  1-4  GLOD Eric/
2 14:10 22/8/2017 T14  LIVENTSOV Alexey   RUS

 vs

 MOREGARD Truls    SWE HH 105497 122044 7-11, 11-9, 11-6, 9-11,6-11,11-7, 11-3  4-3  LIVENTSOV Alexey/
3 19:10 22/8/2017 T13  LIVENTSOV Alexey   RUS

 vs

 GLOD Eric    LUX HH 105497 117862 11-6, 11-13, 11-2, 5-11,11-4,11-4, -  4-2  LIVENTSOV Alexey/
4 19:10 22/8/2017 T14  ZHMUDENKO Yaroslav   UKR

 vs

 MOREGARD Truls    SWE HH 110602 122044 12-10, 11-8, 11-5, 7-11,9-11,10-12, 4-11  3-4  MOREGARD Truls/
5 10:50 23/8/2017 T3  LIVENTSOV Alexey   RUS

 vs

 ZHMUDENKO Yaroslav    UKR HH 105497 110602 -, -, -, -,-,-, -  W.O. -  LIVENTSOV Alexey/
6 10:50 23/8/2017 T4  GLOD Eric   LUX Injured

 vs

 MOREGARD Truls    SWE HH 117862 122044 -, -, -, -,-,-, -  W.O. -  MOREGARD Truls/

Group 38
1 14:10 22/8/2017 T15  YEFIMOV Viktor   UKR

 vs

 FUCEC Luka    CRO HH 110367 112452 11-8, 9-11, 11-6, 11-6,11-7,-, -  4-1  YEFIMOV Viktor/
2 14:10 22/8/2017 T16  SKACHKOV Kirill   RUS

 vs

 BACIOCCHI Alessandro    ITA HH 108742 114865 11-5, 11-9, 11-9, 7-11,11-7,-, -  4-1  SKACHKOV Kirill/
3 19:10 22/8/2017 T15  SKACHKOV Kirill   RUS

 vs

 FUCEC Luka    CRO HH 108742 112452 11-2, 10-12, 8-11, 7-11,9-11,-, -  1-4  FUCEC Luka/
4 19:10 22/8/2017 T16  YEFIMOV Viktor   UKR

 vs

 BACIOCCHI Alessandro    ITA HH 110367 114865 11-9, 11-9, 10-12, 11-9,9-11,11-7, -  4-2  YEFIMOV Viktor/
5 10:50 23/8/2017 T5  SKACHKOV Kirill   RUS

 vs

 YEFIMOV Viktor    UKR HH 108742 110367 11-3, 12-10, 11-3, 11-5,-,-, -  4-0  SKACHKOV Kirill/
6 10:50 23/8/2017 T6  FUCEC Luka   CRO

 vs

 BACIOCCHI Alessandro    ITA HH 112452 114865 11-6, 7-11, 11-6, 10-12,11-9,5-11, 7-11  3-4  BACIOCCHI Alessandro/